czwartek, 15 marca 2007
Sweterek do komunii cz1
Mam już kawałek pleców,a ponieważ siedzę właśnie w domu, bo znowu mam anginę więc jest nadzieja,że troszkę podgonię z tą robótką. Robi sie bardzo przyjenmnie, jak to z Flori i dzianinka wychodzi bardzo fajnie z lekkim połyskiem, którego nie widać na zdjęciu:Cały czas zastanawiam się, czy przypadkiem sweterek nie będzie za szeroki, ale wszystkie gazetay podają podobne wymiary na sweterek roz 140/146 więc chyba jednak taki musi być :)
Zrobiłam jeszcze zdjęcia mojego zielonego sweterka z angorki, ale cały czas jest nie wykończony, tzn trzeba mu pochować nitki, zrobić pasek do wiązania i wykończyć dół :) :
Wykończeniem zajmę się w najbliższym czasie :) postanowiłam nie robić tak jak w opisie dwóch krótkich paseczków wszytych w boki, bo wydaje mi się,że jak będę wiązała to będzie mi się brzydko układał, chcę zrobić jeden długi, wiązany, lub może dokupić jakąś fajną sprzączkę, ale to narazie musi poczekać.
10:53, gosia_arma , Na drutach
Link Komentarze (9) »
wtorek, 13 marca 2007
Sweterek do komunii
Po kilku dniach przeszukiwania netu, licznych gazet robótkowych i swoich zbiorów, znalazłam wzór sweterka który spodobał mi sie :)
Poczatkowa chciałam zrobić sweterek z "Soni light" połączonej z "Angorką", ale po kilku próbkach zmieniłam zdanie i zakupiłam "Florie".
Robię z niej na drutach nr 4, próbka wyszła mi bardzo ładnie, więc mogę zabrać sie do roboty.
A oto wzór swetereka:i opis do niego :Zrezydnowałam z robienia "ząbków myszki" na dole i myślę,że sweterek będzie krótszy, wykończony muszelkami na szydełku (przody i dekolt) i zapinany na jeden guziczek pod szyją, ale takie szczegóły to "wyjdą w praniu" czyli jak już skończę robić część zasadniczą :)

Mój zielony moherek został zakończony, nawet zrobiłam juz pasek do wiązania, ale musze jeszcze wykończyć dół i pochować nitki po zszywaniu.
Mam nadzieję,że w następnym wpisie będę już mogła zamieścić fotki gotowego sweterka.

Jak już skończę robić ten sweterek to następna w kolejności jest tunika
której opis przetłumaczyła Kornjoan, jeszcze raz wielkie dzięki :) nadal jednak zastanawiam się z czego ją zrobić.
poniedziałek, 05 marca 2007
Bolerko gotowe
Szukając drutów do sweterka komunijnego znalazłam część bolerka, jako,że część drutowa była już gotowa i została tylko do zrobienia część szydełkowa, więc nienamyślając się za długo , wzięłam szydełko, dwa wieczory i boleko gotowe. W końcu moge się czymś pochwalić :).
Bolerko robiłam ponownie wg wzoru Oli - kroowki, ale ponieważ ja nie lubię takich krótkich rękawów, zrobiłam sobie rekawy 3/4. Koronka szydełkowa też jest lekko zmodyfikowana, ale to już z braku włóczki, no i rekawy, mają tylko krótką koronkę.
Od ręki zrobiłam kwiatka do spinania i włóczki starczyło mi na styk.Kwiatuszek zrobiłam z takiego mini boa, w ostatnim okrążeniu zrobiłam małe muszelki i wrobiłam bezbarwne cekiny. Po zwinięciu i zszyciu kwiatuszek wygląda tak:


A to już gotowe bolerko, nawet widać,że na kwiatuszku są cekiny.Bolerko zrobiłam z "moherku" Aniluxu 940m/100g.
Poszło mi ok 100g.
Część drutowa jest zrobiona z podwójnej włóczki na drutach nr6, a koronka szydełkowa z pojedyńczej włóczki szydełkiem nr5.
piątek, 02 marca 2007
Opis małej czapki
Wreszcie przyszedł czas na opis mniejszej czapki.
Ta jest na mniej więcej 3-4 latka.
1rz. 5o. łańcuszka
2rz. 11 półsłupków
3rz. 22 słupki (po dwa w każdym z poprzedniego rzędu)
4rz. 44 . (j.w.)
5rz. *8 .x1 ; 1. x2* (tzn. w 8 kolejnych sł, wykonujemy po jednym sł, a w piątym sł wykonujemy 2 sł)
6rz. w każdym słupku poprzedniego rzędu wykonujemy po jednym półsł.
7rz. *9 .x1 ; 1. x2* (tzn. w 9 kolejnych sł, wykonujemy po jednym sł, a w piątym sł wykonujemy 2 sł)
8rz. *10 półsł.x1 ; 1półsł. x2*
9rz - 14rz. jak 6rz. (robimy na zmianę 1rz. słupki, 1rz półsł.)
Nauszniki:
1rz. 9sł.
2rz. 8sł.
3rz. 7sł.
4rz. 6sł.
5rz. 4sł.
6rz. 3sł.
7rz. 2sł.
Wykończenie
Obszydełkować czapkę wraz z nausznikami rządkiem oczek ścisłych, tylko w części nad twarzą muszelkami (5muszelek)
Zrobić trzy chwosty, jeden przyszyć na czubku, dwa na końcach nauszników.

Zawsze jak robię czpkę czy to na drutach, czy na szydełku, w trakcie robienia sprawdzam, czy ładnie się układa i przymierzam, żeby określić "długość" czapki.


czwartek, 01 marca 2007
Zabawa
No trudno, jak już po raz drugi jestem wzywana do odpowiedzi :) to odpowiadam:

1. Nie lubię czekolady.
2. Mam słabość do Draży Mlecznych "Jutrzenki" (to jedyne słodycze jakie jadam)
3. Nie chodzę nad morze latem (wstyd się przyznać, ale latem unikam plaż, za to od wczesnaj jesieni, do późnej wiosny uwielbiam spacery brzegiem morza).
4. Nie umiem pływać, od roku chodzę na szkółkę i utrzymuję się już na wodzie :)
5. Nie lubię kotów, wręcz sie ich boję (jak byłam mała oglądałam na obozie horror o kotach w tzw "Kinie Nocnym" i od tamtego czasu nie toleruję kotów)

uff, jakoś poszło, a do zabawy zapraszam: