środa, 15 listopada 2006
Zakupy gazetkowe
Wczoraj byłam z synkiem na badaniach i jak zwykle po badaniach pojechaliśmy do empiku kupić jakąś gazetę (najchętniej scooby doo), ponieważ mały długo oglądał gazety, to i ja poszłam do działu z interesującumi mnie pismami i też ogladałam, i oglądałam, i... w końcu kupiłam sobie "małą Diane" na szydełku 11/2006 i "Diana Robótki Extra" - Boże Narodzenie. Obie gazety bardzo mi się podobały, oczywiście chętnie kupiłabym sobie jeszcze kilka innych, ale...

Na prośbę hrabiny opiszę jak robiłam ściągacz wokół szalika dla Zuzi.
Zgodnie z opisem jest tak:
-nabrać oczka w okół szalika na drut z żyłką, było tego ok. 350,
-najpierw przerobić dwa rządki gładko na prawo,
-w następnym rządku przerobić *dwa na prawo, jedno na lewo* (bez dodawania),
-po 1cm dodać po jednym lewym oczku (2P, 2L ),
-po kolejnych 2 cm dodać znowu oczka (2P, 3L ),
-po zrobieniu 5cm zakończyć wszystkie oczka.
Ja zamiast dodawać trzecie oczko lewe dodałam trzcie oczko prawe.

Oczywiście cały czas robiłam na około.

Wczoraj wieczorkiem wzięłam się znowu za mój czerwony sweter i mam już dwa przody :)

18:22, gosia_arma , robótkowo
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 13 listopada 2006
Komplecik dla Zuzi
Wstyd mi sie zrobiło,że moje dziecko ma tylko jedną czapkę, więc usiadłam w sobotę i zrobiłam drugą :) a do niej jeszcze mały szaliczek. Dumna jestem z siebie tym bardziej,że nie kupiłam na ten komplet nowej włóczki :), pogrzebałam w koszu i znalazłam resztki od mojej czapki i szalika, wzięłam druty do rączek i pomachałam troszkę, i wyszło całkiem nieźle. Mała jest zachwycona.Czapka zrobiła furorę i mam już zamówienia na kolejne, ale najpierw muszę zrobić podobny zestaw dla mojej młodszej córeczki (koniecznie żłóty).
Kompecik jest zrobiony z połączonych włóczek: "Baśki" i "Angorki" na dr. nr 5 i 4,5. Kwiatuszki robiłam na szydełku nr 4.
11:09, gosia_arma , Na drutach
Link Komentarze (7) »
czwartek, 02 listopada 2006
SKOŃCZYŁAM :)
Udało się!! Skończyłam szaliczek boa :), wyszedł śliczny, robiłam go z Sasanki i poszło prawie 10dag,a szaliczek ma ponad 2m. Teraz kończe swetereki (pewnie wszystkie naraz) bo czekają nowe włóczki, a postanowiłam sobie,że nie zacznę z nich robić dopóki nie skończę choć jednego sweterka :).
A oto mój boa:

Zapomniałam dodać,że własnie zaczęłam robić kolejny szliczek , też czerowny, ale tym razem z moherku (dla mojej Teściowej).

...

A tak wogóle, to przymroziło dziś i "pośnieżyło". Wstyd mi, bo moje dziewczynki nie mają nowych czpek i szaliczków, powinnam chyba udać się na ... zakupy, bo przejrzałm kosz i kartony z włóczką i nie mam nic stosownego, żeby zrobić im ładne kompleciki. Dobrze,że chociaz synek ma ciepły zestaw (zeszłoroczny, ale jeszcze dobry i w idealnym stanie).